Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 21

Thread: Genealogija Nemanjica

imported_Invit
    Invité

Default Genealogija Nemanjica

Ovo je rodoslov dinastije Nemanjica. Osnivac prve srpske drzave Raska se zvao Sava Nemanjic. Majka mu je poreklom sa Zete, tj Crne Gore. Neka mi neko sad kaze da nije isti narod. 8)

Star Orlovi

imported_Invit
    Invité

Hvala Milojka. Ajde sad da vidim poznavaoce istorije sta ce da seru. Jebo vas onaj ko vas naucio istoriju . 8)

Komandant
    Invité

Default Re: Que les choses soient claires

Quote Originally Posted by STOJ_ILI_HEKLAM

Ovo je rodoslov dinastije Nemanjica. Osnivac prve srpske drzave Raska se zvao Sava Nemanjic. Majka mu je poreklom sa Zete, tj Crne Gore. Neka mi neko sad kaze da nije isti narod. 8)
    Mais on est le même peuple ! C'est ce que je dis depuis... beaucoup de temps...

Hvala Milojka. Ajde sad da vidim poznavaoce istorije sta ce da seru. Jebo vas onaj ko vas naucio istoriju . 8)
    Mozda je samo jebo a ne obucavo...

imported_Invit
    Invité

U razdoblju od 1180. do 1190. godine Nemanja je ofanzivnom politikom, koristeći se teškoćama Vizantije (bugarski ustanak, krstaši), uspeo da znatno proširi srpsku državu. Na jugu je uspeo da osvoji Metohiju i Kosovo. Dalje proširenje došlo je pripajanjem niške oblasti, Dubočice, Vranja, Biničke Morave, zemalja istočno od Južne Morave i Reke. U isti red pada i prisajedinjenje oblasti između Zapadne i Velike Morave (Levač, Belica, Lepenica). Na zapadu Nemanja je osvojio Duklju sa primorskim gradovima (Ulcinj, Bar, Kotor) koju je na upravu predao sinu Vukanu. Pokušaji Nemanje i njegove braće Miroslava i Stracimira da osvoje Dubrovnik nisu urodili plodom. Tako je Nemanja uspostavio i učvrstio svoju vlast na teritoriji od Kotora do Sofije sa centrom u Rasu gde su stolovali srpski episkopi Jevtimije i Kalinik. Tokom svoje vladavine Nemanja je izdašno pomagao sveštenstvo, a iza sebe ostavio je velike zadužbine.

8)

imported_Invit
    Invité

Quote Originally Posted by Totalno Opicen

Mozda je samo jebo a ne obucavo...

Ne znam. Znam da je meni profesor u srednjoj skoli spavao na casu. 8)

Banned

E evo, ja cu da pocnem prvi da serem...

Ako je bio osnivac dinastije, nije bio osnivac Srpske ili Crnogorske nacije momci... Imati jednog zajednickog monarha u to vreme ne znaci podticati iz istog naroda ili tadasnje, plemena...

imported_Invit
    Invité

Quote Originally Posted by sinisa015
    E evo, ja cu da pocnem prvi da serem...

Ako je bio osnivac dinastije, nije bio osnivac Srpske ili Crnogorske nacije momci... Imati jednog zajednickog monarha u to vreme ne znaci podticati iz istog naroda ili tadasnje, plemena...

Bas preterano seres Sinisa. 8)

Banned

Bas preterano seres Sinisa. 8)
    E, jesi cuo da Oliver Stoun snima film o Ugu Čavezu? Jeboteeeeeee...