Results 1 to 4 of 4

Thread: Priznanje srpskih diploma...

Default Priznanje srpskih diploma...

Grčka do daljeg ne priznaje diplome iz Srbije

Grčko ministarstvo obrazovanja saopštilo je da će zamrznuti, do daljeg, priznavanje srpskih fakultetskih diploma, nakon otkrića više slučajeva lažnih diploma koje su grčki studenti stekli u Srbiji. „Svako priznavanje diploma dobijenih u Srbiji je zaustavljeno dok se ta afera ne razjasni”, navodi se u saopštenju ministarstva, prenosi Beta. U saopštenju se dodaje da su među osumnjičenima i „grčki zvaničnici i univerzitetski radnici”. Poslednjih pet godina otkriveno je više sličnih slučajeva, a grčka štampa procenjuje da postoji najmanje 300 lažnih diploma koje su grčki studenti dobili u zemljama istočne Evrope. Najviše lažnih diploma je iz oblasti prava, medicine, ekonomije i elektrotehnike, pišu grčki listovi. Saopštenje grčkog ministarstva dolazi u jeku velike afere oko prodavanja ispita i diploma na univerzitetu u Kragujevcu, zbog čega je pre dva dana uhapšeno 10 osoba.
    Osumnjičeni za korupciju na Pravnom fakultetu u Kragujevcu u četvrtak su privedeni istražnom sudiji Okružnog suda u Smederevu, a posle saslušanja treba da bude doneta odluka da li je potrebno određivanje pritvora.

Kragujevački univerzitet saopštio je da, ako bude utvrđena odgovornost za korupciju, svi koji su u njoj učestvovali treba i da odgovaraju. PROVERA DIPLOMA IZ KRAGUJEVCA I U BANJALUCI

Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije zatražiće od MUP-a Republike Srpske da ispita veze profesora u Kragujevcu, uhapšenih zbog prodavanja ispita i diploma, sa profesorima iz Banjaluke, pišu u četvrtak „Nezavisne novine”.

Policija Srbije je, prilikom pretresa stanova u utorak uhapšenih čelnika i profesora Pravnog fakulteta u Kragujevcu, pronašla oko 100 prijava sa Univerziteta u Banjaluci, dodaje taj banjalučki list.

Prema informacijama MUP-a RS, veruje se da su u prodavanje ispita i diploma upleteni i neki profesori iz Banjaluke i RS.

Izvor : Serbiancafe
    "Peut-ętre que ce que nous appréhendons le plus et que, la gorge serrée nous attendons comme le coup de grâce, a déjŕ eu lieu depuis longtemps ; mais nous l’ignorons et nous persistons ŕ souffrit sans raison."

Star Orlovi

Uhapšeno još troje profesora

Kragujevac, Beograd, Banjaluka, Atina -- MUP Srbije uhapsio je još troje profesora kragujevačkog univerziteta, koji su osumnjičeni za primanje mita.

http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=233644
    J'ai un goűt trés particulier: ce qu'il y'a de meilleur.

Moderateur miss_parker's Avatar

Quote Originally Posted by alesandro
    Uhapšeno još troje profesora

Kragujevac, Beograd, Banjaluka, Atina -- MUP Srbije uhapsio je još troje profesora kragujeva?kog univerziteta, koji su osumnji?eni za primanje mita.

http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=233644
    Valja procitati komentare :
    "Bruka...To su ljudi koji obrazuju budu?e pravnike,advokate,sudije..I sama sam student Pravnog fakulteta i ni najmanje nisam iznenadjena.Šta i o?ekivati od fakulteta na kome se nikakav red ne zna, gde su studenti u 2h ujutru išli na promene ispitiva?a i odlaganje ispita, gde vam u studentskoj službi daju pogrešne informacije,na telefon se ne javljaju ili vam spuštaju slušalicu, gde je najbolje poznavati tetkice, gde vam ispit zakažu u 8h ujutru, a na red dodjete oko 23h..Najstrašnije je kad shvatite da ste promašili pri izboru onog svog stru?nog i životnog opredeljenja, jer vas u?e jedno,a daju sasvim druga?iji primer.
    (ena, 22. februar 2007 09:58)"
    dok ima veka ima leka /// "Ręver pour vous réveiller! De ręveurs vous deviendrez des éveilleurs!"-Gitta Mallasz

Orlovi Power

Nista cudno! Ni ja ih vala ne bih priznala, ima vise kupljenih diploma nego "realnog uspeha"! Krivo mi je samo zbog onih studenta koji su voljom, trudom i znanjem polozili ispite, koji su se "maltretirali" jer jednostvano nisu imali zelju ili opet novca da potplate po kojeg profesora... Za ostale mi nije zao! Ceo svet moze da uci, a oni ne mogu (govorim u generalnom smislu, svesna sam da se sve to ne desava samo kod nas)? I posle se jos bune kako nam diplome nigde nisu priznate? Pih...
    Mnogo mi je drago kada me bednici grde jer kada bi me hvalili, cinilo bi mi se da sam im slicna. Naprotiv, kada napadaju moje postenje, misle da me zaloste, a oni me samo razveseljavaju jer postajem slavna kada mi svi zavide...